NAJNOVŠIE ČLÁNKY

K dispozícii je viac informácií o pripravovanej pohonnej jednotke s kódovým označením GME-T6. Tá bude ďalším rozšírením rady GME, ktorá zahŕňa úspešný európsky štvorvalec používaný v Alfe Romeo v Jeepe. Nový šesťvalec však prichádza s radou vylepšení a ohurujúcim výkonom.

Na vybraných trhoch bol oficiálne spustený predaj nového modelu Alfa Romeo Tonale. Špeciálna uvádzacia edícia s príznačným názvom EDIZIONE SPECIALE prichádza s bohatou výbavou.

ABARTH hlási veľký návrat do Brazílie. Po minulotýždňovej ochutnávke s výzvou, že sa máme pripraviť na "otrávenie" ponuky predajcov Fiatov jedom škorpióna prichádza odhalenie modelu. Privítajme kompaktné SUV s plnohodnotným označením Fiat Pulse ABARTH.

Novinka Tipo série 3 prichádza do predaja na slovenskom trhu. Prináša okrem novej pohonnej jednotky 1.5 Hybrid s automatickou prevodovkou aj nové výbavy. Poznáme ceny verzie hatchback, ktorá bude s hybridom dostupná pre výbavy Tipo, City Life, City Cross a RED. Séria 3 navyše prichádza s cenovým zvýhodnením 1000 až 1800 eur.

Posledný nový a samostatne postavený model od automobilky Fiat sme spoznali v roku 2020, išlo o plne elektrický Fiat 500. Odvtedy sme svedkami premiér modernizovanej Pandy, Tipa alebo Fiatu 500X. Starší zákazníci Fiatu stále čakajú na oživenie v B segmente a dobré správy hovoria, že sme veľmi blízko.

FIAT uvádza na trh nový E-Ulysse, plne elektrický osobný van, ktorý znamená návrat značky do segmentu viacúčelových vozidiel v Európe. Menovec predchádzajúceho modelu - vyrábaný do roku 2010, E-Ulysse predstavuje ďalšiu etapu na ceste k elektrifikácii, na ktorú sa FIAT vydal s New 500.

Nové pohonné ústrojenstvo dorazilo pod kapoty dvoch modelov JEEP, z ktorých sa stávajú autá so šetrným prístupom k planéte. Od novej techniky možno očakávať nie len nižšie emisie, ale aj zníženú spotrebu paliva a vyšší komfort jazdy. Ako fungujú nové hybridy a čo pod týmto pojmom vôbec prichádza?

Proces elektrifikácie modelového radu Fiatu pokračuje uvedením noviniek 500X Hybrid a Tipo Hybrid. Novinkou nie je len samotný hybrid, ale aj štvorvalcový motor 1.5 Firefly pod kapotou Fiatu Tipo a 500X. Novinka je vždy spojená s novou 7 stupňovou automatickou prevodovkou.

Očakávaný praktickejší variant karosérie modelu Fiat Tipo v robustnom pakete CROSS vstupuje do predaja na slovenský trh. Ako sa odlišuje od bežného kombi a koľko nové Tipo kombi CROSS stojí? Čítajte v článku.

Najvyššia úroveň bezpečnosti na palube nového modelu Alfa Romeo Tonale pozostáva predovšetkým z perfektne naladených jazdných vlastností, ktoré za každých podmienok udržujú auto na ceste a ponúkajú bezpečné jazdné zážitky. Mimo nich sú tu aj elektronickí jazdní asistenti, ktorí strážia aj menej skúsených vodičov. Ktoré to sú?


Ešte viac noviniek zo sveta FCA si môžete prečítať aj na webe autozurnal.com